logo-bala

ورود/عضویت

4 راه تشخیص برنج واقعی و برنج پلاستیکی

تشخیص برنج واقعی و پلاستیکی

امروزه شایعات فراوانی راجب وجود برنج های پلاستیکی و مصنوعی در بازار وجود دارد!
چین به عنوان یکی از قطب های بزرگ تولید برنج در دنیا شناخته می شود. که پروسه شبیه سازی آن ها را در انواع و اقسام وسایل شاهده هستیم.

یکی از تقلب هایی که ظاهرا انجام می دهند بحث ساخت برنج مصنوعی به کمک نشاسته و پلاستیک هست. که باعث آسیب های جدی به سلامتی می شود.
متاسفانه متولیان وارد برنج کشور هم نسبت به این موضوع حساسیت خاصی به خرج نمی دهند! و این برنج ها با قیمت پایین تر به سادگی در مغازه های فروش برنج وجود دارند!

برنج پلاستیکی

این مورد باعث یک نگرانی و استرس در کل جامعه شده است. زیرا این برنج های پلاستیکی که از کشورهای دیگری همچون هند ، پاکستان و تایلند هم وارد می شود. موجب بیماری های فراوانی در انسان می شود که سرطان معده و روده از جمله این بیماری ها می باشد.

در این مقاله خوشه طلا می خواهیم 4 روش تشخیص برنج واقعی از برنج پلاستیکی را برای شما عزیزان مطرح نماییم.

4 روش تشخیص برنج خوب با نمونه پلاستیکی:

برای تشخیص برنج واقعی از نمونه های پلاستیکی روش های مختلفی وجود دارد! که ما 4 روش به صورت خلاصه و دقیق خدمت شما عرض می کنیم.

1- آتش زدن:

در این روش مقداری برنج را روی شعله گاز قرار دهید! اگر دانه های برنج سریع سوخت و دود حاصل از سوختن بوی پلاستیک داشت یعنی برنج شما مصنوعی و پلاستیکی می باشد.

2- شناور ماندن روی آب

شناور ماندن روی آب نشان دهنده برنج پلاستیکی می باشد | خوشه طلا
تشخیص برنج پلاستیکی

در این روش ظرفی را پر از آب کنید و مقداری برنج را داخل ظرف پر از آب بریزید. اگر دانه های برنج به زیر آب رفت و ته ظرف ماند یعنی برنج شما اصل و واقعی می باشد. ولی اگر روی آب شناور ماند یعنی مصنوعی و پلاستیکی است.

3- خرد شدن:

با کوبیدن برنج واقعی برنج تبدیل به آرد می شود | خوشه طلا
آرد شدن برنج واقعی

مقداری برنج را داخل هاونگ بریزید و بکوبید! اگر برنج خرد شد و به شکل آرد درآمد یعنی برنج شما اصل و طبیعی می باشد. و منشا مواد آلی می باشد ولی اگر برنج شما خرد نشده و هسته ای تقریبا زرد رنگ داشت یعنی مصنوعی و پلاستیکی می باشد.

4- نور خورشید:

در این روش مقداری برنج را داخل ظرفی دربسته بریزید. و در مقابل نور خورشید قرار دهید اگر بعد چند روز برنج ها سالم ماندن یعنی برنج شما مصنوعی و پلاستیکی می باشد. ولی اگر برنج هاتون کپک زده بودن یعنی طبیعی و سالم می باشند.

اما شاید یک نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این می باشد. که شما همیشه باید از فروشگاه های مجاز که نسبت به کیفیت محصولات آن ها اطمینان دارید برنج مصرفی خود را تهیه کنید!

عموما شاهد این هستیم که مصرف کنندگان برنج قیمت برنج های مرغوب را می پردازند اما برنج بی کیفیت را تحویل می گیرند.

ما در خوشه طلا می توانیم در خرید برنج به شما کمک کنیم. تا برنج اصیل آمل و فریدونکنار به عنوان شناسنامه های برنج کشور بدون واسطه های سود جو با بهترین قیمت تهیه کنید.

امتیاز شما به این مطلب
5/5

فهرست مطالب

2 پاسخ

  1. آدم دو قاشق برنج ایرانی بخوره ولی دوتا بشقاب از این برنج های بی کیفیت که حتی نمیشه اسم برنج رو هم گذاشت روش نخوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *