logo-bala

ورود/عضویت

6 عامل خرد شدن برنج هنگام پخت

6 عامل خرد شدن برنج

خرد شدن برنج در هنگام پخت یکی از مواردی هست که عموما بانوان خانه دار با آن مواجه هستند. و باعث می شود از کیفیت برنج خریداری شده خود ناراضی باشند.
طبیعتا این مورد می تواند تجربه بدی باشد. به این خاطر که برنج از حالت قدکشیدگی خود خارج می شود.
در بحث خرد شدن برنج عوامل متعددی دخیل هستند که ما در این مقاله می خواهیم شش مورد را خدمت شما عرض کنیم که تقریبا مهمترین نکات می باشند.

عوامل خرد شدن برنج هنگام پخت:


1- اولین نکته که بسیار مهم نیز می باشد بحث نگهداری یا انبارداری برنج می باشد. اگر برنج ما در معرض نور مستقیم خورشید یا باد سرد قرار داشته باشد باعث بنددار شدن برنج شده و هنگام پختن خرد می شود و کیفیت اصلی خود را از دست می دهد.
ما قبلا در مقاله نکات مهم نگهداری برنج در منزل راجع به اصول اساسی و مهم نگهداری برنج صحبت کردیم که می توانید مجدد مطالعه بفرمایید.

2- هنگام شستن برنج نباید مانند شستن لباس برنج را محکم چنگ بزنیم! زیرا باعث شکستن و خرد شدن برنج می شود. در این زمان شما می توانید برنج را در یک قابلمه مناسب با توجه به حجم آن قرار دهید و زیر شیر آب بگیرید. اگر برنج دارای ناخالصی باشد روی آب قرار می گیرد و با چند بار شستشو پاک می شود.

۶ عامل خرد شدن برنج| خوشه طلا
خرد شدن برنج

3- در زمان شستن، خیس دادن و آبکش کردن برنج نباید از آب خیلی سرد یا خیلی گرم استفاده کنیم! بلکه باید از آب ولرم استفاده شود. آب خیلی سرد و گرم باعث دادن شوک به برنج می شود که در فرآیند پخت خرد شدن را به همراه دارد. بنابراین بهترین آب برای شستن برنج آب ولرم می باشد.

4- اگر می خواهیم برنج را خیس دهیم تا برای مدت چند ساعت بماند باید به آن نمک اضافه کنیم زیرا ترکیبات موجود در نمک باعث محکم شدن بافت برنج می شود. و از وارفتگی برنج جلوگیری می کند.

5- در حین پختن برنج نباید زیاد آن را با قاشق هم بزنیم! زیرا در این هنگام برنج نرم بوده و هم زدن زیاد باعث شکسته و خرد شدن برنج می شود.

6- مهمترین نکته خرید برنج می باشد که حتما باید از مراکز معتبر خریداری کنید تا از کیفیت آن اطمینان کامل داشته باشید. اگر برنجی که تهیه می کنید کیفیت لازم را نداشته باشد خرد شدن برنج امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

شما می توانید برای خرید برنج از سایت خوشه طلا اقدام فرمایید و نحوه پخت آن را در سایت مطالعه کنید.

امتیاز شما به این مطلب
5/5

فهرست مطالب

13 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *